UŽGROBIMAS

Vaizdai

Sumokėkit arba jie mane nužudys.

 

Indijos vandenynas netoli Afrikos krantų. Krovininis danų laivas netrukus baigs kelionę. Laivo virėjas Mikelis, inžinierius Janas ir kiti įgulos vyrai gyvena sugrįžimo nuotaikomis. Tačiau netikėtai laivą užpuola Somalio piratai. Jie reikalauja milijonų dolerių išpirkos. Kompanijos direktoriui Danijoje nelieka nieko kita, kaip priimti pagrobėjų žaidimo taisykles. Jis pasisamdo ekspertų komandą ir pradeda įtemptas derybas su sunkiai nuspėjamais piratais. Slenka dienos, savaitės. Susitarti vis nepavyksta. Įkaitai, jų šeimos nariai, piratai ir kompanijos vyrai gyvena augančioje įtampoje ir nežinomybėje. Niekas nežino, kaip baigsis šis ciniškas ir žiaurus žaidimas, kuriame lošiama iš stambių sumų ir žmonių gyvybių.
 
„Kai prieš keletą metų buvo užgrobti du danų krovininiai laivai, suvokiau egzistuojant realybę, apie kurią net nenutuokiau. Joje laivybos kompanijos yra priverstos derėtis su piratais. Joje piratai uždirba milijonus, o bejėgiais tapę jūreiviai mėnesius laikomi įkaitais“, – sako režisierius Tobiasas Lindholmas.
 
 
Festivaliai: 

Venecijos kino festivalis – pristatytas „Horizontų“ programoje; Toronto tarptautinis kino festivalis – pristatytas „Šiuolaikinio pasaulio kino“ programoje

Tobias Lindholm

 
Tobiasas Lindholmas gimė 1977 m. Danijos nacionalinėje kino akademijoje baigė scenarijaus rašymo studijas. Parašė kelių garsių TV serialų scenarijus. Kartu su Thomu Vinterbergu parašė jo filmų „Submarinas“ ir „Medžioklė“ scenarijus. 2010 m. drauge su Micheliu Noeru debiutavo kaip režisierius filmu „R“, kuris laimėjo daug apdovanojimų tarptautiniuose festivaliuose ir Danijos kritikų apdovanojimą už geriausią filmą. Tais pačiais metais filmą rodė ir „Scanorama“. „Užgrobimas“ yra režisieriaus antrasis ilgametražis filmas.