VIDURŽEMIO JŪRA

Vaizdai

– Apsidairyk.

– Ir? Ką nori daryt? Nori, kad grįžtume? Kiti čia prasimušė. Tiesiog reikia laiko.

Aiva ir Abas pasiruošę iš Burkina Faso nukeliauti į Italiją. Jie pereina alinančią dykumą ir mažyte valtele perplaukia Viduržemio jūrą. Netrukus paaiškėja, kad tai tebuvo lengvoji kelionės dalis. Italijoje juos pasitinka skurdas ir priešiškai nusiteikę vietiniai. Norėdami čia likti visam laikui, Aiva ir Abas turi gauti legalų darbą, bet gyvenant lūšnynuose tai beveik neįmanoma. Su kiekviena diena jiedu vis labiau įsitikina, kad pateko į pasaulį, kuriame yra bejėgiai ką nors pakeisti.

„Mums atrodo, kad žinome apie jų keliones: plaukimą per jūrą ir tūkstančius afrikiečių, kiekvienais metais valtimis pasiekiančių Europos krantus. Bet nekreipiame dėmesio į tai, kas vyksta paskui. Man tai – pradžios taškas. Imigrantas nėra tik pašalietis, baimę arba džiaugsmą keliantis svetimšalis. Jis yra vis svarbesnė mūsų globalaus pasaulio dalis“, – sako režisierius Jonasas Carpignano.

Festivaliai: 
Kanų kino festivalis – dalyvavo „Kritikų savaitės“ programoje; Miuncheno kino festivalis – prizas „Viena ateitis“ – specialusis paminėjimas; „Lux“ nominacija.

Jonas Carpignano

Jonasas Carpignano gimė 1984 m., savo vaikystę praleido tarp Romos ir Niujorko. Trumpametražiai jo filmai „Paprastas“ (2011) ir „A Ciambra“ (2014) buvo pristatyti prestižiniuose kino festivaliuose, rodyti Kanuose, Venecijoje ir Majamyje. 2012 m. jis dalyvavo andanso scenaristų ir režisierių dirbtuvėse ir pelnė Sandanso ir „Mahindra“ filmų kūrėjų apdovanojimą. 2012 m. žurnalo „Filmmaker“ J. Carpignano buvo išrinktas vienu iš 25 geriausių naujų nepriklausomo kino kūrėjų. „Viduržemio jūra“ yra debiutinis ilgametražis jo filmas.