Apie NBK

Naujasis Baltijos kinas (NBK) – tai konkursinė Baltijos šalių (Estijos, Latvijos ir Lietuvos) trumpametražių filmų programa, puikiai įsiliejusi į Europos šalių kino forumo SCANORAMA žemėlapį. Dešimtus metus rengiamoje programoje SCANORAMA pristato naujausius Baltijos šalių trumpametražius filmus, kurių autoriams Naujojo Baltijos kino konkursas neretai tampa tramplinu į didįjį kiną. Konkursinė programa siekia atrasti naujus talentus, pristatyti patyrusius profesionalus bei atskleisti drąsias ir novatoriškas idėjas, atsispindinčias trumposiose kino formose iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Naujasis Baltijos kinas – tai trijų Baltijos šalių kino tendencijų, čia vyraujančių temų bei aktualių problemų atspindys.

Konkursinėje programoje Naujasis Baltijos kinas dalyvauja trumpametražiai (iki 35 minučių) filmai, todėl papasakota istorija ir filmo mintis dažniausiai koncentruota, lakoniška, aktuali. Programa neriboja žanrų įvairovės, siekia pristatyti ir vaidybinius, ir animacinius, ir dokumentinius, ir eksperimentinius filmus. Pagrindiniai konkursinės programos atrankos kriterijai – filmo meninė kokybė bei profesionalumas. Naujasis Baltijos kinas yra viena svarbiausių Europos šalių kino forumo SCANORAMA programų, kurioje siekiama ieškoti Estijos, Latvijos ir Lietuvos kino tendencijų bei pažvelgti į jaunųjų menininkų darbus Baltijos šalių ir Europos kontekstuose.

Konkursinė trumpametražių filmų programa Naujasis Baltijos kinas siekia ne tik atrasti, bet ir paskatinti geriausius Baltijos šalių talentus. Bus skiriami apdovanijimai geriausiam lietuvių režisieriaus filmui ir geriausiam programos filmui.