Festivalio filmai „nervams pakutenti“ | Scanorama - Europos šalių kino forumas

Festivalio filmai „nervams pakutenti“

Festivalio filmai „nervams pakutenti“

Kas geriau nutolina nuo kasdieninių rūpesčių nei sudėtingi ir įtraukiantys siužetai ekrane. Atrinkome pluoštą filmų tiems, kurie mėgsta rimtus išbandymus. Jei šie filmai neprivers jūsų delnų prakaituoti, vertėtų susirūpinti savo pojūčių sveikata.

Jupiterio mėnulis, rež. Kornél Mundruczó, Vengrija, Vokietija, 2017 m.

Jaunas imigrantas Arjanas mėgina nelegaliai kirsti Vengrijos sieną. Patrulių pašautas jis netikėtai supranta galintis levituoti. Atvežtas į pabėgėlių stovyklą, vaikinas pasprunka padedamas vietinio gydytojo Sterno. Šis nori pasipelnyti iš nežemiškų Arjano galių, tačiau ant kulnų jam mina nuožmus stovyklos direktorius Laslas, kurio tikslas – pabėgėlį žūtbūt susigrąžinti. Meistriškai nufilmuota mistinė gaudynių drama – bene originaliausias žvilgsnis į pabėgėlių krizę Europoje.

Nutikimas Nilo Hiltono viešbutyje, rež. Tarik Saleh, Švedija, Danija, Vokietija, Marokas, 2017 m.

Policininkas Noredinas vakarus leidžia rūkydamas cigaretę po cigaretės, o dienas – rinkdamas duoklę. Viskas pasikeičia, kai tirdamas dainininkės nužudymą „Nilo Hiltono“ viešbučio kambaryje, jis atskleidžia slaptus aukos ryšius su įtakingu parlamento nariu. Spaudžiamas uždaryti bylą, Noredinas  užsispyręs tęsia tyrimą, galiausiai stodamas akistaton su šalį valdančiu „neliečiamuoju“ elitu.

Priesaika, rež. Baltasar Kormákur, Islandija, 2016 m.

Finuras – sėkmės sulaukęs kardiochirurgas, dviejų vaikų tėvas. Kai  dukra Ana pradeda draugauti su manipuliuojančiu, narkotikais prekiaujančiu vaikinu, jos santykiai su tėvu pašlyja. Finuras iš visų jėgų stengiasi apsaugoti dukrą nuo  blogos įtakos, bet supratęs, kad įprastos priemonės nepadeda, griebiasi drastiškų sprendimų.

Tarp 4 sienų, rež. Philippe Van Leeuw, Belgija, Prancūzija, Libanas, 2017 m.

Damaske trijų vaikų motina iš paskutiniųjų mėgina palaikyti įprastą savo šeimos gyvenimą, kol mieste tęsiasi karo veiksmai. Jų butas virto savotišku bunkeriu, kur kiekviena diena – kova už išgyvenimą. Tvyranti įtampa pasiekia aukščiausią tašką, kai į butą įsibrauna du nepažįstamieji, ir visi gyventojai, išskyrus jauną merginą, užsibarikaduoja virtuvėje.

Trys sąlygos, rež. Jens Dah, Danija, 2017 m.

Sprogstamųjų medžiagų ekspertas Mikaelis įtariamas įvykdęs stambų banko apiplėšimą. Policija derasi su juo dėl liudytojų saugumo programos. Mikaelis pareikalauja trijų dalykų: atvežti jo buvusią merginą, pristatyti jam priklausančios dėžės turinį ir patiekti sviestinį viščiuką iš jo mėgstamiausio restorano. Policijai brangi kiekviena minutė – ji sutinka.

Vesternas, rež. Valeska Grisebach, Vokietija, Bulgarija, Austrija, 2017 m.

Vokiečių statybininkai atvyksta dirbti į nuošalią Bulgarijos vietovę. Vyrai netrukus susiduria su atsargiais vietiniais, kuriems jie nekelia nė menkiausio pasitikėjimo. Jaukinimosi ritualai virsta pavydo scenomis, o karščio išvargintame kraštovaizdyje bręsta drama. Šis filmas – tai išties ypatingas žvilgsnis į komplikuotą žmogaus prigimtį.