Į „Scanoramos“ premjerą ministrai rinkosi nedrąsiai | Scanorama - Europos šalių kino forumas

Į „Scanoramos“ premjerą ministrai rinkosi nedrąsiai

Į „Scanoramos“ premjerą ministrai rinkosi nedrąsiai

Oficialiu Europos šalių kino forumo „Scanorama“ kvietimu į prancūzų režisieriaus Pierre Schoeller juostos „Ministras“ premjerą Lietuvoje šįvakar nedrąsiai rinkosi ir LR ministrų kabinetas. Į savo darbą su sarkazmu ryžosi pasižiūrėti keturi Vyriausybės nariai.

Kino salėje tarp žiūrovų buvo galima išvysti kultūros ministrą Arūną Gelūną, aplinkos ministrą Gediminą Kazlauską, energetikos ministrą Arvydą Sekmoką. Paskutinis į kino salę įžengė ūkio ministras Rimantas Žylius.

Gražinai Arlickaitei, „Scanoramos” vadovei, pastebėjus, kad tarp ministrų nematyti susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio, nes būtent apie Susisiekimo ministerijos darbą Prancūzijoje ir pasakoja šis filmas, į premjerą susirinkę Vyriausybės atstovai juokaudami atsakė, kad susisiekimo ministras Eligijus Masiulis šį filmą žiūrės sekmadienį. Sekmadienį filmą žiūrėti planuoja ir švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

„Ministras” – tai aukšto Prancūzijos pareigūno portretas iš arti su žiupsneliu erotikos ir gera doze prancūziško sarkazmo, šių metų Kanų kino festivalyje palydėtas bent 10 minučių trukusiais plojimais.

„Pradinis mano sumanymas buvo kalbėti apie galią, kuri yra nematoma, ir parodyti žmones vyriausybės užkulisiuose, nes virveles tampo jie, bet lieka nematomi. Taigi pagrindinė filmo tema yra ministro ir jo asmeninio sekretoriaus santykiai. Sekretorius įkūnija žmogų, kuriam nekliūna spaudos dėmesio, tačiau nešvarius darbus atlieka būtent jis. Taigi šis filmas ne apie „prezidento žmones“, bet apie „ministro žmones”, - apie filmą sakė režisierius.

P. Schoeller filmą „Ministras” „Scanoramos” lankytojai dar galės išvysti sekmadienį 15 val. kino teatre „Forum Cinemas Vingis”, lapkričio 24 d. „Forum Cinemas Kaune”, o 25 d. „Forum Cinemas Klaipėdoje”.

Nuotraukos – Mindaugas Mikulėno.