Jau greitai | Scanorama - Europos šalių kino forumas

Jau greitai

Jau greitai

Mieli „Scanoramos“ bičiuliai,

Pernykštės „Scanoramos“ sėkmė sužadino mūsų ambicijas jubiliejiniais metais surengti dar įdomesnę Europos kino panoramą, sukviesti į Lietuvą iškiliausius ir ryškiausius kino kūrėjus iš įvairių Europos šalių.

Mes visada siekėme, kad festivaliui atrinkti filmai skatintų žiūrovus suvokti kiną kaip žmogaus dvasinio pasaulio atspindį, skleidžiantį ne tik šviesiąsias, bet ir tamsiąsias mūsų sielos gelmes ieškantiems kelių į šviesą. Šių metų Europos panoramoje atsiras vietos iškiliems filmams, garbingiems apdovanojimams ir garsioms pavardėms. O šalių jų išrikiuosime puikius debiutus, kuriuose ryškėja Europos kino ateities kontūrai.

Žiūrovus pradžiuginsime net keturiomis lietuvių kino premjeromis, intriguojančia konkursine programa „Naujasis Baltijos kinas“, ironišku žvilgsniu į sovietmečio realybėje unikalioje retrospektyvinėje programoje „Laikas eina per miestą“, sukakčių paminėjimu, specialiais renginiais ir daugeliu kitų įdomių dalykų.

Visa tai, ką dabar sąmoningai nutyliu, atsiskleis festivalio išvakarėse: spalio pabaigoje svetainėje paskelbsime visą  programą ir informaciją apie planuojamus renginius, apie atvykstančius svečius ir kitus įdomius dalykus. Ir tada patikslinsime atsakymą į klausimą, kokia bus šių metų festivalio programa, - tai, kas jus, be abejo, jau dabar domina, ir kas jus motyvuos rinktis bei žiūrėti mūsų atrinktus filmus.

 

Nuoširdžiai jūsų,

Dr. Gražina Arlickaitė