Kinas po atvirumi dangumi kviečia pasinerti į skandinavišką kiną | Scanorama - Europos šalių kino forumas

Kinas po atvirumi dangumi kviečia pasinerti į skandinavišką kiną

Kinas po atvirumi dangumi kviečia pasinerti į skandinavišką kiną

Kauno kino centro „Romuva“ organizuojami „Lauko kino“ seansai jau įpusėjo savo programą. Kino festivalius pristatantys vakarai jau tris ketvirtadienius sėkmingai įvyko po atviru dangumi, prie Kauno pilies. Šiandien, intensyviai sekant orų prognozes, vakaro taip pat tikimasi be lietaus ir jis vyks prie Kauno pilies. „Vien vakaro filmo pavadinimas įpareigoja įveikti vasaros metamus iššūkius ir seansą rodyti lauke.  Rekomenduojame ne tik šilčiau apsirengti, bet ir pasiimti termosą šilto gėrimo.“ – teigia renginio organizatorė Judita Ragauskaitė ragindama nepabūgti ir visiems dar vieną ketvirtadienio vakarą susitikti prie Kauno pilies. „Skandinaviškam filmui vasara nepašykštėjo ir Skandinaviją primenančio oro.“ – šmaikštauja mergina.

Tikra skandinaviško kino patirtis

Šią savaitė „Lauko kino“ seanse svečiuojasi didžiausias Šiaurės šalių kino forumu Baltijos regione – „Scanorama“. Šia proga programoje fesitvalio filmas „Prieš gamtą“ (rež. Ole Giævero ir Marte, N-16), kurį pristatyti atvyksta pati „Scanoramos“ direktorė Gražina Arlickaitė.

Skandinaviška kultūra alsuojanti „Scanorama“ – tvirtų moralinių nuostatų festivalis, investuojantis į kokybę, o rodomais filmais puoselėjantis etines ir profesines vertybes. Prieštaraudama įsišaknijusiam komerciniam skoniui, „Scanorama“ nuo pat pradžių laikėsi tvirtų programos formavimo ir filmų atrankos kriterijų. Festivalis kritiškai žvelgia į nūdienos paviršutiniškus poreikius ir savo pavyzdžiu siekia įrodyti atskirtį tarp komercinės ir meninės sėkmės.

Filmas „Prieš gamtą“

Festivalio filmas „Prieš gamtą“ – tai dviejų režisierių Ole Giævero ir Marte Vold darbas. Vidinių apmąstymų kupina jauno vyro, Martino, istorija kelia diskursus apie gyvenimo tėkmę ir santykius, įsipareigojimus ir pastovumą. „ Kažką smagaus galvojau… Ai, jo, skyrybos.“

Martinas savaitgaliui išbėga į kalnus, nors supranta, kad geriau būtų likti. Su sūnum gal reikėtų pabūti, o ir žmona atrodo kažkokia nusiminusi. Tačiau kartais geriau apsimesti, kad esi visiškai kvailas ir nematai žmonos užuominų, nei sėdėti namie ir neturėti apie ką kalbėtis. Anksčiau Martinas galėdavo gerti iki ryto, kasdien rasti naują moterį, visą laiką skirti knygoms ir muzikai. Kaip gera būtų grįžti į tuos laikus. Gal reikėtų išbėgti ir negrįžti? O gal palįsti po automobiliu, žmonėms juk gaila neįgaliųjų? Gal paieškoti meilužės? Martino neapleidžia jausmas, kad jei šitaip atrodo normalus gyvenimas, tai kažkas su pasauliu tikrai negerai. Gal iš tiesų verčiau negrįžti?

„Norėjau sukurti filmą, kuriame atsiskleistų vidinės žmogaus būsenos, slapčiausios jo mintys, svajonės ir fantazijos, o kartu stebėtume jį, bet jis nesijaustų stebimas. Filmu siekiu nusigauti iki pat gilumos, tos esmės, kuri yra atpažįstama kiekvieno iš mūsų ir yra visiems mums bendra“, – sako vienas iš filmo režisierių ir aktorius Ole Giæveras.

 

Kiti „Lauko kino“ seansai

Rugpjūčio 25 d. 21:30 val.
Filmas „Cukraus bliuzas“ (Sugar blues)
(Festivalis „Nepatogus kinas“)
rež. A. Culkova, 2014 m. Čekija, 78 min.

Rugsėjo 1 d. 21:30 val.
„Viskas dėl šou“ (THE SHOW OF SHOWS: 100 YEARS OF VAUDEVILLE, CIRCUSES AND CARNIVALS)
(Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“)
rež. B. Erlingsson, 2015 m., Islandija, Jungtinė Karalystė, 77 min.

Rugsėjo 8 d. 21:30 val.
„Valhalla”
(Kino festivalio „Eks fest“ atidarymas)
rež. B. Sturgulewski,  N. Waggoner, 2013 m., JAV, Kanada, 64 min.

*Esant blogoms oro sąlygoms, kino seansai vyks Kauno kino centre „Romuva“.

Seansai vyksta prie Kauno pilies, esant blogoms oro sąlygoms gali keltis į Kauno kino centro „Romuva“ salę.

Vasariški orai nelepina, tad linkėdami gerų įspūdžių lankytojams organizatoriai rekomenduoja pasiimti ne tik kėdutes, bet ir šiltai apsirengti bei pasiimti termosą šilto gėrimo.