Kino teatruose – filosofiška komedija apie šiuolaikinį žmogų | Scanorama - Europos šalių kino forumas

Kino teatruose – filosofiška komedija apie šiuolaikinį žmogų

Kino teatruose – filosofiška komedija apie šiuolaikinį žmogų

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, kovo 11-ąją, į Lietuvos kino teatrus grįšta filosofiška komedija iš Norvegijos „Prieš gamtą“ (Out of Nature, 2014). Šis filmas pernai rudenį atidarė Europos šalių kino forumą „Scanorama“ ir tapo vienu žiūrimiausių festivalio filmų.

Toronto kino festivalyje pristatyta ir Norvegijos nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Amanda“ bei Berlyno kino festivalyje įvertinta komedija pasakoja apie žmogų, kuris iš pirmo žvilgsnio turi viską, tačiau jam kažko vis trūksta. Ko – nežino ir jis pats. Ieškoti atsakymų vyras išsiruošia į kalnus – ten jis pagaliau lieka vienas su savo mintimis – nuoširdžiomis ir ironiškomis.

„Ole Giæveras priklauso tai kino kūrėjų kategorijai, kurie apie rimtus dalykus geba kalbėti šmaikščiai, lengvai ir beveik linksmai, kartu nepamesdami temos rimtumo, aktualumo ir prasmės. Tuo šis režisierius ir yra žavus“, – teigia „Scanoramos“ meno vadovė Gražina Arlickaitė.

Norvegų kino režisierius O. Giæveris kurdamas filmus nevengia asmeniškumų, todėl pagrindiniams personažams jis ne tik suteikia savo charakterio bruožų, bet dažnai paskolina ir savo paties veidą. Išimtimi netapo ir filmas „Prieš gamtą“ – O. Giæveris jame pats vaidina pagrindinį personažą, vaidmenis komedijoje gavo ir jo žmona bei sūnus.

Pagrindinis istorijos herojus – 30-metis Martinas. Jis turi sėkmingą karjerą ir gražią šeimą, tačiau laimingas nesijaučia, todėl savaitgalį nusprendžia praleisti kalnuose. Išsiruošęs į atšiauraus grožio Norvegijos gamtą, Martinas pagaliau lieka vienui vienas su savo mintimis. O šios – labai atviros, nuoširdžios, ironiškos ir kartais kvailos. Visai tokios pačios, kokios kartais aplanko daugelį. Filme itin daug dėmesio skiriama žmogaus ryšiui su gamta.

Filosofišką komediją „Prieš gamtą“ Lietuvoje platina Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Filmas kino teatruose bus rodomas nuo šio penktadienio, kovo 11 d.