Laukiant „Scanoramos“ | Scanorama - Europos šalių kino forumas

Laukiant „Scanoramos“

Laukiant „Scanoramos“

Dešimt metų „Scanorama“ nuosekliai grynino festivalio pamatines vertybes, tikslino struktūrą ir formavo savo festivalio prestižo sampratą. Mes siekiame profesionalumo, brandumo, stengiamės išlaikyti aukštą gero skonio kartelę. Puoselėjame kūrybišką, estetine įvairove pasižymintį, aukštos meninės kokybės kino lauką, o nuoširdi pagarba žiūrovams padeda išvengti eklektiško masiškumo. Tad jau tradicinėmis tapusios „Scanoramos“ programos sudaro vieną ilgą juostą, kurią kiekvienais metais užpildo naujas turinys.

Pernykštės programos galiūnų (Haneke’ės, Mungiu, brolių Taviani) naujų darbų teks palaukti, o šių metų programoje juos pakeis kitos iškilios kino asmenybės. Jau greitai sužinosite kūrėjų vardus ir jų filmų pavadinimus. Tačiau norime atkreipti žiūrovų dėmesį ne tik į juos, bet ir į jaunus režisierius, laimėjusius apdovanojimus ambicingose Kanų kino festivalio programose („Kritikų savaitė“, „Dvi režisierių savaitėse“, „Ypatingas žvilgsnis“). Šios programos kiekvienais metais drąsiai varžosi su didžiuoju konkursu, o jų laureatai laikui bėgant tampa pagrindinio konkurso dalyviais. Šitaip festivalis seka ir puoselėja savo laureatų kūrybinius likimus. Metų pabaigoje ir „Scanorama“ visada džiaugiasi, matydama savo programų filmus tarp Europos kino akademijos, „Auksinių gaublių“ bei „Oskarų“ nominantų ir laureatų.

Programos stuburą šiais metais formuoja filmai-siurprizai, skirtingų temų ir stilių deriniai, žanrų transformacijos, Europos ir kitų kontinentų bendras buvimas, nauji balsai ir drąsūs sprendimai. Mums labai svarbus atskirų filmų išskirtinumas, originalių retrospektyvų duetas – visa tai, kas formavo ir formuoja kino kalbos savitumą, meninę kokybę, veria naujus kino estetikos horizontus. Jau greitai „Scanorama“ savo žiūrovams pristatys savitą gero kino erdvių žemėlapį. Ir, žinoma, jau netrukus visi smalsuoliai sužinos, kas yra tas „kažkas naujo“, į kokią kino ekspediciją „Scanorama“ pakvies keliauti šiemet.

Iki malonių susitikimų šį gražų rudenį!

Gražina Arlickaitė