Meilė ir karas – romantinėje „Scanoramos“ komedijoje „Meilė iš pirmo smūgio“ | Scanorama - Europos šalių kino forumas

Meilė ir karas – romantinėje „Scanoramos“ komedijoje „Meilė iš pirmo smūgio“

Meilė ir karas – romantinėje „Scanoramos“ komedijoje „Meilė iš pirmo smūgio“

Kartais meilė būna ne iš pirmo žvilgsnio, o iš pirmo smūgio! Prieš pat šv. Valentino dieną Europos šalių kino forumas „Scanorama“ žiūrovus kviečia į prancūziškai netradicinę romantinę komediją „Meilė iš pirmo smūgio“ (Love at First Fight, 2014).  Prancūzų režisieriaus Thomo Cailley filmas debiutavo 12-ojoje „Scanoramoje“, o nuo vasario 13 d. bus rodomas kino teatre „Skalvija“.

Į kaitrias vasaros dienas nukelianti „Meilė iš pirmo smūgio“ pasakoja neįprastą dviejų jaunuolių meilės istoriją. Nutrūktgalvė Madeleine neabejoja, kad netrukus žemę ištiks pražūtis, todėl uoliai ruošiasi pasaulio pabaigai. Per gyvenimą pasroviui plaukiantis Arnaur panašių nuogąstavimų nepatiria, tačiau susitikimas su kovingąja Madeleine apvers jo gyvenimą aukštyn kojomis. Dėl susiklosčiusių aplinkybių jiedu stoja į kovą ir pradeda meilės bei karo žaidimą, kurį laimės tas, kuris neprisipažins pralaimėjęs.

Romantika šiame filme – tai ne laikymasis už rankų, o kovos, todėl filmo režisierius Thomas Cailley itin daug dėmesio skyrė karinės parengties scenoms. Ruošdamasis filmui jis net konsultavosi su Prancūzijos kariuomene. „Prancūzų kine karo tema nėra labai dažna, tačiau ji itin atuali Prancūzijos visuomenėje. Ši šalis turi nepaprastai didelį karių savanorių skaičių. Man buvo įdomu, kodėl jauni žmonės taip trokšta kautis ir stoja į karines organizacijas. Prieš prasidedant filmavimams, pats buvau nuvykęs į vieną karinę stovyklą ir supratau, kad daugelis jų ten atvyko arba sužavėti kompiuterinių žaidimų ir filmų, arba vedami tuštumos savo gyvenimuose, ir tik labai nedidelė tų jaunuolių dalis išties supranta, kur papuolė,“ – pasakojo režisierius Th. Cailley.

Nenuspėjami personažai, kerintys Prancūzijos provincijos kraštovaizdžiai ir netradicinė meilės istorija sulaukė pripažinimo ir Kanų kino festivalyje. „Meilė iš pirmo smūgio“ buvo pristatyta programoje „Dvi režisierių savaitės“ ir susižėrė ne vieną įvertinimą – buvo apdovanota FIPRESCI ir SACD prizais, pelnė „Art Cinema“ ir „Europa Cinemas Label“ apdovanojimus bei buvo nominuota „Auksinei kamerai“.

Romantiška ir nuotaikinga veiksmo komedija „Meilė iš pirmo smūgio“ Lietuvos kino teatruose – nuo vasario 13 d.