Oleg Surajev apie „Kvadratą“: visi filmai yra ne visiems | Scanorama - Europos šalių kino forumas

Oleg Surajev apie „Kvadratą“: visi filmai yra ne visiems

Oleg Surajev apie „Kvadratą“: visi filmai yra ne visiems

Tai geras atmosferinis kinas. Man asmeniškai pagrindinė filmo idėja: kur prasideda meno performansas ir kur jis baigiasi. Žiūrint filmą ne iki galo atspėdavau, kur yra siužeto įvykiai filmo pasaulyje, o kur šiame filmo pasaulyje personažai daro meno performansą. Priminė Andy Kaufmaną, kadangi labai mėgstu komediją, kuri išeina už komedijos ribų. Kas domisi gyvenimu ir mėgsta gilintis – atsimenat tą momentą, kur Andy Kaufmanas mušėsi su moterimi? Ir niekad nesuprasdavo, ar čia rimtai, ar čia bajeris? Kur ta riba?  

Štai filmas „Kvadratas“ labai panašiai bando parodyti, kad neįmanoma apibrėžti ribų, bet kokios ribos – labai reliatyvus dalykas. Ar sprogdinti vaiką reklamoje yra gerai? Juk čia reklama, kam riboti žodžio laisvę? Bet daug žmonių įsižeis, o tai nelabai gerai prekės ženklui. Štai ir filmo kūrėjai neduoda vientiso atsakymo. Kaip ir bet koks geras meno kūrinys, jis nebando auklėti ir atsakyti vienareikšmiškai į klausimus. Nors visada gali būti ir taip, ir taip. 

Šio filmo paradigma yra sudėtinga, todėl tai kinas nevisiems. Nors visi filmai ne visiems, nėra FILMO VISIEMS. 

Be abejo, filme yra ir kitų minčių, ir temų, mano galva tai truputį blaško auditoriją. Apie toleranciją, apie meną, apie gėrį ir blogį ir kartais truputį pasimeti. Bet kažkas šitame filme yra. 

Man šis filmas nesižiūrėjo vientisai – tai labiau scenų rinkinys, ir jei filmas pasibaigtų 10 minučių ankščiau – iš esmės niekas nepasikeistų. 

Bet esu tikras, kad aš supratau filmą ir jo nesupratau vienu metu. 

Filmą „Kvadratas“ gruodį žiūrėkite „Forum Cinemas“, „Skalvija“ ir „Pasaka“ kino teatruose. O nuo sausio 19 d. kino teatruose Olegas kviečia žiūrėti lietuvišką filmą „Grąžinti Nepriklausomybę“ , prie kurio pats prisidėjo. Sakė, kaip lietuviškas, tai bus visai nieko.