„Scanorama“ į kiną pakvietė „Jaunimo linijos“ savanorius | Scanorama - Europos šalių kino forumas

„Scanorama“ į kiną pakvietė „Jaunimo linijos“ savanorius

„Scanorama“ į kiną pakvietė „Jaunimo linijos“ savanorius

Sekmadienio popietę „Scanorama“ į kiną pakvietė „Jaunimo linijos“ savanorių komandą. Tokiam maloniam susitikimui filmas buvo parinktas neatsitiktinai – Islandijos peizažais alsuojanti juosta „Gulbinas“ analizuoja jauno žmogaus raidą, pasakoja apie kelią į brandą ir suaugusiųjų gyvenimą. Šis kelias dažniausiai nebūna lengvas, todėl puikiai pažįstamas kasdien jauniems žmonėms padedantiems savanoriams.

„Palaikydami Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvą „Už saugią Lietuvą“ norėjome kreiptis į tuos, su kuriais turime bendrų tikslų ir tikrai galime rasti bendrą kalbą. „Scanorama“ taip pat vienija gausų būrį savanorių, todėl puikiai suprantame tokios veiklos prasmę ir reikšmę bet kokiai iniciatyvai. „Jaunimo linijos“ savanoriai dirba ypač atsakingą darbą, o „Gulbinas“ savo tematika ir psichologinėmis įžvalgomis yra labai panašus į tai, su kuo organizacija susiduria kasdien,“ – sako „Scanoramos“ įkūrėja ir meno vadovė dr. Gražina Arlickaitė.

Filmas pagal Šiaurės tarybos literatūros premija apdovanotą to paties pavadinimo islandų rašytojo Guðberguro Bergssono romaną pasakoja apie devynmetę mergaitę Solę, atvykstančią dirbti pas gimines į tolimą šalies kaimelį. Gamta čia beribė, o žmonės – šiurkštūs. Visi, išskyrus mįslingąjį Joną, kuriam, kaip ir Solei, labiau patinka žodžiai nei žmonės. Vis dėlto Jono dėmesio tikisi ir ūkininko dukra Asta, todėl Solė patenka į dramą, kurios nepajėgia suvaldyti.