„Scanorama“ keliauja į kitus Lietuvos miestus | Scanorama - Europos šalių kino forumas

„Scanorama“ keliauja į kitus Lietuvos miestus

„Scanorama“ keliauja į kitus Lietuvos miestus

Lapkričio 6–ąją Vilniuje prasidėjęs Europos šalių kino forumas „Scanorama“ jau nuo šiandien džiugins ir kitus Lietuvos miestus. Šį vakarą festivalis pradeda viešnagę Kaune ir Klaipėdoje, o nuo lapkričio 22 d. aplankys Šiaulių miesto kinomanus.

„Nuo pat pradžių „Scanorama“ kirto visą Lietuvą nuo sostinės iki pajūrio. „Scanorama“ buvo pirmasis kino festivalis pristatęs filmus ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose – Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Didžiuojamės visais savo filmais ir norime, kad jie pasiektų kuo daugiau žmonių“, – pasakojo festivalio vadovė Gražina Arlickaitė.

Šiandien į Kauno „Forum Cinemas“ kino teatrą atkeliaujanti „Scanorama“ gerais filmais kauniečius lepins iki lapkričio 23 d. Festivalio atidaryme dalyvausianti „Scanoramos“ vadovė G. Arlickaitė džiaugiasi, kad Kaune kasmet auga susidomėjimas festivaliu ir jį aplanko vis daugiau žiūrovų. Atidarymo filmu Kaune taps Berlyno kino festivalio konkursinėje programoje dalyvavusi komedija „Metų pilietis“.

Festivalio žiūrovams bus parodyti geriausi šių metų filmų atradimai iš visų programų. Kauno žiūrovai pamatys ir naujausią Roy’aus Anderssono filmą „Balandis tupėjo ant šakos ir mąstė apie būtį“, jaudinančią danų režisieriaus Nilso Malmroso asmeninės dramos ekranizaciją „Skausmas ir džiaugsmas“ bei daugybę kitų filmų.

Klaipėdoje „Scanorama“ viešės iki lapkričio 16 d., o Šiauliuose – lapkričio 22-23 d. Kaip ir Kaune, šių miestų žiūrovai sulauks įdomiausių pastarųjų metų Europos kino darbų, kurie buvo atrinkti žymiausiuose Europos kino festivaliuose. „Scanoramos“ žiūrovams visuose miestuose pristatomi filmai yra sukurti garsiausių kino meistrų: François Ozono, Jeano Luco Godard’o, Alejandro Jodorowsky’o, Richardo Linklatero, Wimo Wenderso, Segejaus Loznicos, brolių Dardenne’ų ir daugelio kitų.

Didžiausias ir svarbiausias rudens sezono kino renginys Lietuvoje uždarymą Vilniuje skelbs lapkričio 16-ąją.