„Scanoramos“ iššūkis žiūrovams – „Šiaurės pašvaistė“ | Scanorama - Europos šalių kino forumas

„Scanoramos“ iššūkis žiūrovams – „Šiaurės pašvaistė“

„Scanoramos“ iššūkis žiūrovams – „Šiaurės pašvaistė“

Jau po savaitės prasidedanti 12-oji „Scanorama“ kino gerbėjams parengė džiugią žinią – į festivalio programą grįžta trumpametražių filmų naktis „Šiaurės pašvaistė“. Ji vyks lapkričio 7 d., penktadienį, „Forum Cinemas Vingis“ kino centre.

Kino salės durys „Šiaurės pašvaistės“ žiūrovams atsivers 23 val. vakare. Beveik septynių valandų trukmės programoje žiūrovai pamatys 25 naujausius ir įdomiausius pastarųjų trejų metų Šiaurės šalių trumpametražius filmus.Vieni jų truks vos 5 minutes, kiti beveik pusvalandį, bet jų gausoje kiekvienas ras istoriją, kuri sujaudins, prajuokins ar nustebins.

Novatoriškos ir žiūroviškos trumpos istorijos naktinio kino maratono dalyviams atskleis visas gyvenimo spalvas – nuo neįpareigojančių pokalbių iki kraują stingdančios įtampos. Pavyzdžiui, islandų režisierės Veros Wonder Sölvadóttir filmas „Livingstono paieškos“ (In Search of Livingstone, 2014) žiūrovus nukels į desperatiškas išradingų, bet nerangių bičiulių cigarečių paieškas, kai Islandijoje dėl streikuojančių tarnautojų pritrūko tabako.

Palm Springso trumpametražių filmų festivalyje bei daugelyje kitų – geriausiu pripažintas dokumentinis – Švedijoje kuriančio Švedijoje amerikiečių režisieriaus Briano McGinno filmas „Rekordų laužytojas“ (The Record Breaker, 2013) privers šyptelėti. Filmo herojus – Ašrita Furmanas, kuriam priklauso pasaulio rekordas už daugiausia pasaulio rekordų. Tai neišgalvotas personažas, o realus žmogus. Sveiko maisto parduotuvėlės savininkas ir atsidavęs meditacijos mėgėjas Furmanas keliauja po pasaulį, gerindamas esamus rekordus ir siekdamas vis naujų.

Maloniu atradimu žiūrovams turėtų tapti ir danų režisieriaus Alexo Brüel Flagstado plastilininė gansgterių animacija filme „Hoperis“ (The Hopper, 2012). Istorija apie šešiolikmečius, nusprendusius apiplėšti narkotikų prekeivius, geriausio animacinio filmo apdovanojimus pelnė ne tik Amerikos, bet ir Kinijos kino festivaliuose.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ šiemet vyks lapkričio 6–23 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.